KARTAL GİTAR KURSU

KGK

2000 yılında Bülent EMİROĞLU tarafından kurulmuştur.

Los Angeles Gitar Akademisi eğitim sistemini kullanarak 7’den 70’e her yaş grubuna hizmet vermektedir.

Seçkin bir eğitim kadrosu ile müzik kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak çocuklar, gençler ve yetişkinlere yönelik programlar ile  müzik eğitiminde yaşanan  boşluğu doldurma kararlılığıyla kurulmuştur.  Klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin birçok enstrümanları ile ilgili dersler, hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun uzmanı hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla Kartal Gitar Kursu bir kurs olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir

LGA eğitim sistemi notayı ve müziğin prensiplerini, geleneksel yöntemlerin aksine çok daha basit ve eğlenceli bir şekilde öğretmeyi ve uygulamayı esas alır. Bu sistem sayesinde öğrencilerimizin bireysel özellikleri dikkate alınarak eğitim müfredatı geliştirilmektedir. Sistem çok daha kolay ve kısa sürede gitar çalmayı öğretmeyi ve öğrencilerimizin başlangıçtaki müzik hayallerine ulaşmalarını hedefler.

Kartal Gitar Kursu olarak amacımız her öğrenciye iyi ve kaliteli bir eğitim verebilmek ve öğrencilerimizin başladıkları bu müzik yolculuğunda hayal kırıklığı yaşamadan yapabileceklerini fark etmelerini sağlamaktır.

Kartal Gitar Kursu olarak amacımız müzik sektörüyle olan bağlarımız ve sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. Yapılan bilimsel araştırmalar incelendiğinde görülecektir ki, sanatın herhangi bir alanında deneyim kazanmış öğrencilerin, hem eğitim hayatı boyunca hem de sosyal çevrede daha başarılı oldukları görülmektedir.

Eğitimlerimiz içinde; başlangıç ve ileri seviye klasik gitar, latin gitar, blues gitar, rock gitar, flamenco gitar dersleri bulunmaktadır. Bu dersler güncel Türkçe ve yabancı şarkılar ile desteklenerek eğlenceli ve keyifli hale getirilmekte,  minik öğrencilerimiz içinde kendi yaşlarına uygun eğlenceli şarkılar ile eğitim verilmektedir.

2010 yılından itibaren 5-20 yaş grubu öğrencilere piyano, şan ve solfej dersleri verilerek öğrencilerimizi Güzel Sanatlar ve Konservatuar sınavlarına hazırlamaktayız.

KARTAL GUITAR COURSE

It was established by Bülent EMIROGLU in 2000.

It serves to every generation by using the Los Angeles Guitar Academy’s educational system.

LGA education system is based on teaching  the principle of note and music in the way which is much simpler and more enjoyful  the contrary traditional methods. The education curriculum is progressed by taking into account our students’ individual characteristic thanks to this system. This system’s goal is teaching how to play guitar in the shorter term and easier way and making our student’s dreams reach in the beginning.

Our goal is offering a good and qualified education for every student and succeeding our students to go on their  this adventure without disappointment.

Our lessons comprise; beginning and advance classical guitar, latin guitar, blues guitar, rock guitar, flamenco guitar. These lessons are supported by Turkish and foreign songs and made in enjoyable way. In addition,we have lessons for kids with the songs which are enjoyable and fit for them.

We have been making our students prepare to exam of Fine Arts and Conservatory since 2010 for  the students who are between 5-20 years old by giving singing and solfege lessons.

error: Content is protected !!